MS3V-T1R-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-MS3V-T1R-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
2195-MS3V-T1R-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QCCT-ND - Cut Tape (CT)
2195-MS3V-T1R-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 65 kOhms Cylindrical Can, Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS3V-T1R-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
Square Metal Can
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.205" L x 0.055" W (5.20mm x 1.40mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.058" (1.48mm)
Load Capacitance
7pF