CC4V-T1A-32.768KHZ-10PF-20PPM-TA-QC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 120 617
Datasheet
In Stock: 486
32.768 kHz ±20ppm Crystal 10pF 65 kOhms 2-SMD, No Lead
CC4V-T1A-32.768KHZ-10PF-20PPM-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-CC4V-T1A-32.768KHZ-10PF-20PPM-TA-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC4V-T1A-32.768KHZ-10PF-20PPM-TA-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (5x1.9)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.075" W (5.00mm x 1.90mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
10pF