SPBW03F-15 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
XP Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 200mA 9V - 36V Input
SPBW03F-15
DigiKey Part Number
1866-4804-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPBW03F-15
Description
DC DC CONVERTER 15V 3W
Detailed Description
Category
Power (Watts)
3 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Packaging
Bulk
Features
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
84%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Voltage - Output 1
Control Features
Enable, Active High
Current - Output (Max)
200mA