LDD-500LW
DigiKey Part Number
1866-3114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDD-500LW
Description
LED DRIVER CC BUCK 2-30V 500MA
Detailed Description
500mA 2 ~ 30V Constant Current LED Driver Buck Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
500mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
95%
Size / Dimension
0.89" L x 0.39" W x 0.35" H (22.6mm x 9.9mm x 8.9mm)
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Base Product Number
Voltage - Output
2 ~ 30V