EPP-200-15
DigiKey Part Number
1866-1646-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EPP-200-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 141W
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
93%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
9.4 A