5.0SMDJ22CA
DigiKey Part Number
3811-5.0SMDJ22CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 141A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
141A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V