EBMS060303A221
DigiKey Part Number
5262-EBMS060303A221TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EBMS060303A221CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EBMS060303A221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EBMS060303A221
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 200mA 750mOhm
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
750mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.012" (0.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz