MCRY12-125Q-42DIT
DigiKey Part Number
2225-MCRY12-125Q-42DITTR-ND - Tape & Reel (TR)
2225-MCRY12-125Q-42DITCT-ND - Cut Tape (CT)
2225-MCRY12-125Q-42DITDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCRY12-125Q-42DIT
Description
MATRIX MERCURY ENERGY HARVESTING
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- Converter, Energy Harvesting Voltage Regulator IC 1 Output 10-DFN (3x3)
Category
Voltage - Output
4.2V
Manufacturer
Matrix Industries, Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
10-WFDFN Exposed Pad
Applications
Converter, Energy Harvesting
Supplier Device Package
10-DFN (3x3)
Voltage - Input
0V ~ 1.98V