CLM-22-HS-11-36-AC30-P1-7
DigiKey Part Number
1214-CLM-22-HS-11-36-AC30-P1-7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLM-22-HS-11-36-AC30-P1-7
Description
LED COB CLM22 HORT WHITE SQU
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CLM-22 Horticulture White Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Luminus Devices Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34.7V
Series
Current - Max
2.2A
Packaging
Tray
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
Type
Chip On Board (COB)
Height
1.37mm
Color
White
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Configuration
Square
Lens Type
Flat
Current - Test
1.1A