CIM-14-27-90-36-TC62-F7-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CIM-14-27-90-36-TC62-F7-3 is not available
CIM-14-27-90-36-TC62-F7-3
DigiKey Part Number
1214-CIM-14-27-90-36-TC62-F7-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CIM-14-27-90-36-TC62-F7-3
Description
CIM-14-27-90-36-TC62-F7-3
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.1V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
136 lm/W
Current - Max
1.2A
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
CCT (K)
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.40mm
Light Emitting Surface (LES)
14.30mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
2020lm (Typ)
Current - Test
450mA