SRP1-CCDDL-020NC-N
DigiKey Part Number
5666-SRP1-CCDDL-020NC-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP1-CCDDL-020NC-N
Description
SSR HP CL, 1X20A/200VDC , DC IN,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Output Type
DC
Mfr
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Series
Voltage - Load
0 V ~ 200 V
Packaging
Box
Load Current
20 A
On-State Resistance (Max)
90 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C