SZSMF6L28CAT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF6L28CAT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF6L28CAT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF6L28CAT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF6L28CAT3G
Description
ZEN TVS 600W 28V BI SOD-123FL TR
Detailed Description
45.4V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V