SZ1SMA13AT3G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZ1SMA13AT3G |
Description | TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 21.5V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 400W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Capacitance @ Frequency 860pF @ 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A |