15KPA110CA-HR
DigiKey Part Number
15KPA110CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA110CA-HR
Description
TVS DIODE 110VWM 178.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
178.6V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
122.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
178.6V