CBG-SAF3OGTX15-SAMGT-10IN
DigiKey Part Number
2868-CBG-SAF3OGTX15-SAMGT-10IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBG-SAF3OGTX15-SAMGT-10IN
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-178 10.000" (254.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
Length
10.000" (254.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Copper
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C