HO 15-NP/SP33-1000
DigiKey Part Number
398-1145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HO 15-NP/SP33-1000
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 15A
Detailed Description
Current Sensor 15A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Category
Frequency
DC ~ 250kHz
Mfr
Linearity
±0.5%
Series
Accuracy
±1%
Voltage - Supply
3.3V
Current - Supply (Max)
25mA
Sensor Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C