HAZ 10000-SBI is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
LEM USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Current Sensor 10000A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
HAZ 10000-SBI
DigiKey Part Number
398-HAZ10000-SBI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HAZ 10000-SBI
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 10000A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency
DC ~ 3kHz
Mfr
Linearity
±0.5%
Series
Accuracy
±1%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
±15V
Part Status
Active
Response Time
10µs
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
50mA
Sensor Type
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C