25-CBSA-1.0X3.25X0.225
DigiKey Part Number
25-CBSA-1.0X3.25X0.225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25-CBSA-1.0X3.25X0.225
Description
RF SHIELD 1" X 3.25" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.000" (25.40mm) X 3.250" (82.55mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.225" (5.72mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
3.250" (82.55mm)
Series
Width - Overall
1.000" (25.40mm)