20S-CBSFNSV-1.5X3.0X0.35
DigiKey Part Number
20S-CBSFNSV-1.5X3.0X0.35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20S-CBSFNSV-1.5X3.0X0.35
Description
RF SHIELD 1.5" X 3" SMD
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.500" (38.10mm) X 3.000" (76.20mm) Vent Holes in Pattern Surface Mount
Category
Height - Overall
0.350" (8.89mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
3.000" (76.20mm)
Series
Width - Overall
1.500" (38.10mm)