MHLL12060-000
DigiKey Part Number
240-2789-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHLL12060-000
Description
RF FERRITE SHEET 4.724"X2.362"
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Flexible Ferrite Sheet MHLL Rubber, Ferrite Powder, PET Film Non-Conductive, Single Sided 2.362" (60.00mm) X 4.724" (120.00mm) X 0.014" (0.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MHLL12060-000 Models
Category
Length
4.724" (120.00mm)
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Width
2.362" (60.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.014" (0.35mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C