LI0603G121R-10
DigiKey Part Number
240-2367-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2367-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2367-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI0603G121R-10
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 200mOhm
EDA/CAD Models
LI0603G121R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz