LFB174095-000
DigiKey Part Number
240-2282-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFB174095-000
Description
FERRITE CORE 85 OHM SOLID 9.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 85Ohm @ 5MHz ID 0.374" Dia (9.50mm) OD 0.685" Dia (17.40mm) Length 1.125" (28.58mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFB174095-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
85Ohm @ 5MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
LF
Series
Inner Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.685" Dia (17.40mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.125" (28.58mm)