HZ0603A252R-10
DigiKey Part Number
240-2561-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2561-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2561-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZ0603A252R-10
Description
FERRITE BEAD 2.5 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 kOhms 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 50mA 1.5Ohm
EDA/CAD Models
HZ0603A252R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
50mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
2.5 kOhms @ 100 MHz