CM3032V201R-10 Bottom
CM3032V201R-10
DigiKey Part Number
240-2461-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2461-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2461-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM3032V201R-10
Description
CMC 8A 4LN 200 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM3032V201R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
8A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.430" L x 0.300" W (10.92mm x 7.62mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.397" (10.08mm)
Number of Lines
4
Package / Case
Vertical, 8 Flat Lead
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 100 MHz