28R0315-200
DigiKey Part Number
240-2320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0315-200
Description
FERRITE CORE 102 OHM SOLID
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 102Ohm @ 100MHz ID 0.236" W x 0.028" H (6.00mm x 0.70mm) OD 0.315" W x 0.106" H (8.00mm x 2.70mm) Length 0.472" (12.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28R0315-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
102Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.236" W x 0.028" H (6.00mm x 0.70mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.315" W x 0.106" H (8.00mm x 2.70mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Flat
Length
0.472" (12.00mm)