28B0384-000
DigiKey Part Number
240-2297-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0384-000
Description
FERRITE CORE 159 OHM SOLID 3.8MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 159Ohm @ 100MHz ID 0.150" Dia (3.80mm) OD 0.384" Dia (9.75mm) Length 0.394" (10.00mm)
EDA/CAD Models
28B0384-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
159Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.150" Dia (3.80mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.384" Dia (9.75mm)
Length
0.394" (10.00mm)