28A0350-0B2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Fair-Rite Products Corp.
In Stock: 0
Datasheet
Hinged (Snap On) Free Hanging Ferrite Core 240Ohm @ 100MHz ID 0.138" Dia (3.50mm) OD 0.512" W x 0.460" H (13.00mm x 11.70mm) Length 1.004" (25.50mm)
28A0350-0B2
DigiKey Part Number
240-2233-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28A0350-0B2
Description
FERRITE CORE 240OHM HINGED 3.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
28A0350-0B2 Models
Category
Impedance @ Frequency
240Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.138" Dia (3.50mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.512" W x 0.460" H (13.00mm x 11.70mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.004" (25.50mm)