W1F35X8W01-U100D3B0C
DigiKey Part Number
478-W1F35X8W01-U100D3B0C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W1F35X8W01-U100D3B0C
Description
ANTENNA ASSY, WLAN1 04 100 D0230
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ PCB Trace U.FL Adhesive
Category
Antenna Type
PCB Trace
Manufacturer
KYOCERA AVX
Number of Bands
1
Series
Return Loss
-15dB
Packaging
Box
Gain
2.8dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
U.FL
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.44GHz
Height (Max)
0.016" (0.40mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz