TPSC336K010R0500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 4
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 2 720
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 500
Vishay Sprague
In Stock: 506
KEMET
In Stock: 33
KEMET
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 500mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC336K010R0500
DigiKey Part Number
478-9124-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC336K010R0500
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V