TPSB685K020R1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 9 258
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 948
Direct
Vishay Sprague
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 23
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1411 (3528 Metric), 1210 1Ohm
TAJ, TCJ Series
TPSB685K020R1000
DigiKey Part Number
478-2403-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB685K020R1000
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
20 V