THJE227K010RJN
DigiKey Part Number
478-THJE227K010RJNTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-THJE227K010RJNCT-ND - Cut Tape (CT)
478-THJE227K010RJNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJE227K010RJN
Description
CAP TANT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 250mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
10 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm @ 100kHz