TBJE227K010LBSB0024 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm
TBJE227K010LBSB0024
DigiKey Part Number
478-5445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBJE227K010LBSB0024
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.168" (4.26mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V