TAJD477M004SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
TAJD477M004SNJ
DigiKey Part Number
478-TAJD477M004SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD477M004SNJ
Description
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJD477M004SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
4 V