SR202A680JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
KEMET
In Stock: 963
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
68 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR202A680JAR
DigiKey Part Number
SR202A680JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR202A680JAR
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)