SR151C103KAATR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C103KAATR2
DigiKey Part Number
478-SR151C103KAATR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C103KAATR2
Description
CAP CER RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR151C103KAATR2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.210" (5.33mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)