SF14-1575F5UUA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SF14-1575F5UUA1 |
Description | FILTER SAW 1.575GHZ 5-SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.575GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.4dB 3MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SF14-1575F5UUA1 Models |
Category | Insertion Loss 1.4dB |
Manufacturer KYOCERA AVX | Applications GPS |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 5-SMD, No Lead |
Part Status Obsolete | Height (Max) 0.028" (0.70mm) |
Frequency - Center 1.575GHz | Size / Dimension 0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm) |
Bandwidth 3MHz |