P522310F0-AA10L0018
DigiKey Part Number
478-P522310F0-AA10L0018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P522310F0-AA10L0018
Description
LTE/LPWA/CELLULAR FPC ANTENNA, 1
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA IoT, LoRa, LTE, LTE Cat-M, NB-IoT Flat Patch U.FL Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
VSWR
2.5
Packaging
Bag
Gain
3.6dBi, 3dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
Cellular
Features
Cable - 18mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.94GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.77GHz ~ 2.17GHz
Height (Max)
0.005" (0.12mm)