L0201R39AHSTR\500
DigiKey Part Number
478-7134-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7134-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7134-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L0201R39AHSTR\500
Description
FIXED IND 0.39NH 550MA 100 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.39 nH Unshielded Thin Film Inductor 550 mA 100mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L0201R39AHSTR\500 Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
11 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
33GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.05nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)