KGM32ER72A154JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
0.15 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32ER72A154JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ER72A154JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER72A154JU
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ER72A154JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)