KGM32ECG2A222JU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2 754
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2 881
Datasheet
In Stock: 187
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Similar
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
YAGEO
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG2A222JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG2A222JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ECG2A222JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ECG2A222JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG2A222JU
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG2A222JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)