KGM31AR72D473JU
DigiKey Part Number
478-KGM31AR72D473JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31AR72D473JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31AR72D473JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31AR72D473JU
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31AR72D473JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)