KGM21NR72A392JT
DigiKey Part Number
478-KGM21NR72A392JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21NR72A392JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21NR72A392JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR72A392JT
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21NR72A392JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)