KGM21NR71E473JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 34 726
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 21 701
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
0.047 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR71E473JM
DigiKey Part Number
478-KGM21NR71E473JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR71E473JM
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR71E473JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)