KGM21BCG1E4R7BT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 6 322
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 11 782
Datasheet
4.7 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1E4R7BT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1E4R7BTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1E4R7BT
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1E4R7BT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)