KGM15AR72A392KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 023
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 626
Direct
YAGEO
Direct
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
KEMET
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR72A392KM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR72A392KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR72A392KM
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR72A392KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)