KGM15ACG2A6R8BM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A6R8BMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG2A6R8BMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG2A6R8BMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A6R8BM
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
6.8 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A6R8BM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)