KAS21KR71H223KU
DigiKey Part Number
478-KAS21KR71H223KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAS21KR71H223KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAS21KR71H223KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAS21KR71H223KU
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Detailed Description
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KAS21KR71H223KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)