KAE15AR72A472KT18
DigiKey Part Number
478-KAE15AR72A472KT18TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAE15AR72A472KT18CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAE15AR72A472KT18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAE15AR72A472KT18
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAE15AR72A472KT18 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)