CX3225SB16000D0GZJC1
DigiKey Part Number
478-CX3225SB16000D0GZJC1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225SB16000D0GZJC1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225SB16000D0GZJC1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225SB16000D0GZJC1
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz ±15ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CX3225SB16000D0GZJC1 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 75°C
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)