CX3225GB16384P0HPQCC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CX3225GB16384P0HPQCC |
Description | CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16.384 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CX3225GB16384P0HPQCC Models |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 16.384 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |